Dojazd na targi

Stolica Bawarii – Monachium jest położona niemal w centrum Europy. Dzięki swej bogatej infrastrukturze szybkie dotarcie do Monachium oraz poruszanie się po nim jest łatwe i nie stanowi wielkiego problemu.

Samolot

Lotnisko im. Franza Josefa Straussa – drugi co do wielkości port lotniczy Niemiec obsługuje połączenia prawie ze wszystkimi krajami Europy i świata.
Lot z Warszawy trwa ok. 1 godziny i 30 minut.
Podczas targów z lotniska kursuje (z częstotliwością co 20 minut) specjalny autobus, który dowozi gości targowych bezpośrednio na targi. Czas przejazdu to ok. 45 minut. Cena przejazdu:
– w jedna stronę – 10 EUR
– w dwie strony – 16 EUR

Z lotniska do centrum miasta można dojechać szybką koleją miejską
(S-Bahn) S8 lub S1. Podróż do centrum zajmuje ok. 40 minut.
Lotnisko znajduje się w strefie M–5 i żeby dostać się do miasta należy kupić bilet Airport-City-Day-Ticket: https://www.mvv-muenchen.de/en/tickets-and-fares/tickets-daytickets/airport-city-day-ticket/index.html
Rozróżnia się bilety:
– bilet na jedną podróż 
– bilet jedniodniowy ważny do 6 a.m. następnego dnia 

Z lotniska można też dostać się na targi koleją przesiadając się z linii S1 w linię metra U2 na stacji Feldmoching lub przesiadając się z linii S8 w U5 na stacji Ostbahnhof a następnie w U2 na stacji Innsbrucker Ring.

Pociąg

Dworzec kolejowy w Monachium (Hauptbahnhof) położony jest w samym centrum miasta. Na dworcu można się wygodnie przesiąść w szybką kolejkę miejską (S-Bahn) a także w metro (U-Bahn) i dojechać do każdego punktu miasta. W każdym wagonie kolei i metra umieszczone są przejrzyste schematy sieci komunikacyjnej Monachium.

Samochód

Tereny Targowe w Monachium (Messe München) leżą przy autostradzie A94, co umożliwia bezproblemowy dojazd na targi samochodem. Wokół terenów targowych znajduje się wiele parkingów w tym parking wielopoziomowy.

Komunikacja miejska

Linie metra U2 prowadzi bezpośrednio do terenów targowych. Ostatni przystanek Messestadt Ost (hale A6-C6) prowadzi do wejścia na targi Ost a przystanek przedostatni Messestadt West (hale A1-C1) – do wejścia West. Czas przejazdu na targi z centrum miasta wynosi ok. 23 minut.